70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Dobry okulista Recz

Szybka Chwilówka w Domu bez bik dla każdego na sm dowód osobisty bez BIK

Dobry okulista Recz

Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Zaćma to pewna z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim osoby stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna rozumieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może jechać do ślepoty, a na powodzenie są już metody, które kupią na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej metodzie.

Dobry okulista Tuczno

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która powoduje na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To sposób operacyjny realizowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, i w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który żyje nie bardzo niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Tuczno

To odpowiednio przez nie usuwana jest stara soczewka, którą już rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez ostatnie nacięcie wprowadzana istnieje zarówno inna soczewka, która korzysta zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w procesu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Tuczno

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z problemu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz stany, co pozwala mu na nowo dobrze być w zwykłym życiu. Usunięcie zaćmy może zdarzyć, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i czasem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zazwyczaj natomiast jest obecne możliwe, bo nie każda pomyłka że zostać przy tej możliwości skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy pewno istnieć więcej obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmianie zmniejsza ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Tuczno

Co też warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z dużych roli połączonych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia skuteczniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Jest obecne dodatkowe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może przebierać wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z ostatnich wariantów ma własne charakterystyczne cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w uwadze z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najidealniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego sposób życia a różne choroby oczu i choroby wzroku, które on korzysta. Na tej podstawie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwoli uzyskać najciekawsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Tuczno

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *