70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Jak odzyskać pieniądze omyłkowo przelane na złe konto

Szybka Chwilówka w Domu bez bik dla każdego na sm dowód osobisty bez BIK

Jak odzyskać pieniądze omyłkowo przelane na złe konto

Jak odzyskać pieniądze omyłkowo przelane na złe konto

Jak odzyskać pieniądze omyłkowo przelane na złe konto – Wkrótce zdobędą w bycie zmienione przepisy ustawy o pomocach płatniczych, które pozwolą odzyskać pieniądze przelane omyłkowo na niewłaściwe konto. Rzecznik Finansowy radzi gdy więc zrobić.
Nowelizację ustawy o pomocach płatniczych prezydent podpisał 27 kwietnia. Nowe ustawy zaczną obowiązywać w rozwoju 3 miesięcy po pracy ustawy w Serwisie Ustaw.

Jak odzyskać pieniądze omyłkowo przelane na złe konto

 

– Z wyników do nas wpływających wynikało, że omyłkowy przelew na niewłaściwe konto, był źródłem dużych problemów. W skrajnych przypadkach klienci zostawaliśmy w obecny styl pieniądze, bowiem nie było mechanizmu zmuszającego klienta do obrotu środków. Dzięki tej nowości w grupie przypadków otrzymamy je nawet w porządku paru dni – mówi Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy.

3 DNI NA POINFORMOWANIE BANKU
W realizacji pomyłka we wskazaniu numeru konta może przydarzyć się każdemu. Do Rzecznika skarżyły się osoby, które wpisały cały numer konta osobistego użytkownikowi (o co szczególnie łatwo przy masowych przelewach produkowanych przez przedsiębiorców), pomyliły się przy wpisywaniu numeru konta albo nawet wykonały przelew na konto podane np. w artykułach informacyjnych. Do ostatniej chwile, nie było przystępnej i jednolitej procedury odzyskiwania takich sposobów. Dodatkowo tajemnica bankowa nie pozwalała ujawniać danych klienta, co uniemożliwiało złożenie pozwu w stosunku.

Po zmianach klient, który zorientuje się, że omyłkowo wykonał przelew na niskie konto będzie wyrażałeś swój bank czy SKOK o tym fakcie. Obecny będzie tworzył 3 dni na poinformowanie konsumenta o błędzie i konwencjach braku zwrotu środków w rozwoju 30 dni.

– Zwrot środków będzie kreowany na określony rachunek techniczny, co daje pełną anonimowość odbiorcy omyłkowego przelewu. Po otrzymaniu środków, dostawca w rozwoju 1 dnia codziennego będzie przyciągał je na konto klienta. Jak w sprawę zaangażowanych istniałoby dwóch dostawców termin wydłuży się do paru dni codziennych – wyjaśnia Bartosz Wyżykowski, radca prawny w biurze Rzecznika Finansowego.

Jeśli odbiorca omyłkowego przelewu nie zwróci pieniędzy dobrowolnie w rozwoju 30 dni, bank czy KROK będzie odpowiedzialny do przekazania płatnikowi danych klienta.

– Da to dobre dochodzenie prawa na linii sądowej. Podstawę prawną znaczyć będą przepisy o bezpodstawnym wzbogaceniu. Sąd oceni zaś, czy chcenie płatnika jest zasadne – mówi Bartosz Wyżykowski.

W realizacji oznacza to, że klient omyłkowego przelewu, który nie zwróci omyłkowo otrzymanych kwot będzie zmuszony do tego wyrokiem sądu i weźmie i koszty połączone z procesem.

Powodem do zrobienia proponowanych zmian stanowiły problemy zgłaszane przez klientów do Rzecznika Finansowego. Stały one przez Rzecznika zasygnalizowane w ramach prac Zespołu Analiz Systemowych. Zespół został pozwany przez Szefa Kancelarii Prezydenta RP w planu formułowania propozycji zmian obowiązujących regulacji prawnych w oparciu o potrzeby obywateli, jakie stanowiły przedmiotem rozpoznania przez Biuro Interwencyjnej Porad Prawnej Kancelarii Prezydenta RP lub wezwanych do pomocy w ramach Zespołu: Rzecznika Finansowego, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Rzecznika Praw Pacjenta.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments