70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Jak zapobiegać farbowaniu ubrań w pralce?

Szybka Chwilówka w Domu bez bik dla każdego na sm dowód osobisty bez BIK

Jak zapobiegać farbowaniu ubrań w pralce?

Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś, że piorąc w pralce kilka ubrań, część z nich się zabarwiła. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, to ciężko jest już przywrócić zafarbowaną odzież do pierwotnego stanu. I chociaż problem ten może wydawać się błahy, to jednak zniszczenie swojej ulubionej bluzy lub wszystkich białych koszul w tym samym czasie, może być już stresującym doświadczeniem. Warto więc stosować środki wspomagające pranie, które zapobiegną farbowaniu ubrań podczas prania w pralce.

Dlaczego ubrania farbują się podczas prania w pralce?

Ubrania mogą się zafarbować podczas prania i to niezależnie od tego, jakiej marki i gdzie zostały kupione. Związane jest to najczęściej, z tym że niektóre tkaniny mogą oddawać swoje kolory w momencie, kiedy mają kontakt z wodą i są intensywnie pocierane. Problem ten zazwyczaj pojawia się w przypadku tkanin kolorowych.

Jeżeli pierzesz większą ilość różnokolorowych ubrań na raz, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że uwolnione barwniki osiądą na tkaninach innego koloru – szczególnie na tych jaśniejszych. Jeżeli już dojdzie to zabarwienia materiału, to ciężko jest go ponownie odbarwić. Najczęściej będziesz więc musiał pożegnać się ze swoimi ubraniami, ponieważ nie będą one nadawać się już do komfortowego użytkowania. Istnieją jednak sprawdzone środki wspomagające pranie, dzięki którym można skuteczne zapobiegać zabarwianiu ubrań podczas prania w pralce. 

Środki wspomagające pranie dla śnieżnobiałych ubrań

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje ubrania są bezpieczne i nie ulegną zabarwieniu, to warto rozważyć skorzystanie z chusteczek zapobiegających zafarbowaniu od marki Ludwik. Te niepozorne, małe kawałki chłonnej tkaniny mają za zadanie wyłapywać uwolnione do wody podczas prania barwniki. Dzięki temu nie osiadają one na ubraniach, więc nie dochodzi do zafarbowania. Chusteczki te wspomagają również usuwanie brudu, dzięki czemu Twoja odzież zawsze będzie czysta i zachowa swoje pierwotne barwy. 

Jak używać chusteczek zapobiegających farbowaniu?

Użycie takich chusteczek jest niezwykle proste. Zacznij od umieszczenia ich w bębnie pralki, zanim jeszcze włożysz pranie. Jeżeli będziesz prał wyłącznie jasne ubrania, to wystarczy włożyć jedną albo dwie chusteczki. Jeżeli natomiast czyścisz ciemną odzież, to zastosuj 2 lub 3 chusteczki. Następnie dodaj odpowiedni detergent do prania i ustaw standardowy program, z którego korzystasz.

Po zakończonym praniu należy wyciągnąć zabawione kawałki chusteczki z bębna i wyrzucić je do kosza. Warto również wspomnieć o tym, że chusteczki od marki Ludwik możesz także stosować, kiedy pierzesz ręcznie. Nadają się do prania we wszystkich temperaturach oraz do różnorakich tkanin. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments