70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Prawo zemsty Cały film

Szybka Chwilówka w Domu bez bik dla każdego na sm dowód osobisty bez BIK

Prawo zemsty Cały film

Prawo zemsty

Clyde Shelton (Gerard Butler) jest idealnym synem Paula Kerseya, niezapomnianego mściciela odbieranego przez Charlesa Bronsona w słynnej serii „Życzenie śmierci”. Jak dwóch bandytów poluje na jego dom, niszcząc mu kobietę i córkę, ten otwarty oraz opiekuńczy gość z przedmieść dostosowuje się nie do zrozumienia. Czara goryczy zostaje przelana, kiedy prokurator (Jamie Foxx) podpisuje ugodę z pojmanymi przestępcami.

Prawo zemsty cda

Clyde stanowi więc zemścić się na oprawcach własnej grupy, a przy nadziei dać bezwzględnej lekcji sprawiedliwości nieskutecznym stróżom prawa. Po dziesięciu latach od indywidualnej tragedii rozpoczyna delikatną i dużą grę, za przeciwników obejmując również przestępców, jak także nieudolnych gości z biura prokuratora.

 

 

Jednak „Prawo zemsty” zaczyna się jak klasyczny film o jednym mścicielu, reżyser F. Gary Gray robi, co może, aby wziąć naszemu wizerunkowi rys współczesnego moralitetu. Zamiast krwawej jatki i konkretnych granic między krótkimi także pozytywnymi bohaterami, otrzymujemy krwawą jatkę i czysty nieład.

W „Około zemsty” nikt nie jest solidny. Wszyscy jednakże traktują znajome złe sekrety. Clyde nie jest wówczas jedynie szlachetnym mścicielem, a też despotycznym psychopatą o dużym ego; Nick Rice, młody, ambitny prokurator bardziej przenika się swym stałym CV aniżeli sprawiedliwością, jakiej nosił być; i sędziowie zdają się zapominać, że poza zleceniem a klarownymi dowodami stanowi także przyzwoitość, dobro a zło. Gray zaciera granice pomiędzy jasnymi oraz silnymi odcieniami, mama się kreślić portrety bohaterów, używając różnych odcieni szarości. Efekt jest kompletnie zaskakujący. Śledząc historię Clyde’a jednocześnie kibicujemy zdesperowanemu mężu i zauważamy jego okrucieństwo wobec małostkowego, chociaż w jednostce niewinnego prawnika. Twórcy „Prawa zemsty” starają się bowiem dostarczyć swoją poradę nie na indywidualne dramaty bohaterów, tylko ich instytucjonalny wymiar. Tyle tylko, że obciążenia wiedzione w kartę amerykańskiego systemu sprawiedliwości wymieniają tu coś naiwnie.

I pewne fabularne wolty pozostawiają sporo do życzenia. Gray otrzymuje z fascynujących filmowych środków, jedną atrakcyjną scenę zastępuje obok niego nowa, i tempo opowieści ma schować scenariuszowe niedoróbki i nadużycia. Te współczesne są jednak odpowiednio dobrze znane. Głównie za sprawą Clyde’a, bohatera, przy jakim Michael Scofield z serialowego „Prison Break” wskazuje na krótkowzrocznego analfabetę. Bohater tworzony przez Gerarda Butlera toż dawny szpieg, geniusz strategii, który sztukę zabijania doprowadził do perfekcji, i zarazem innowator mogący zawstydzić samego McGyvera. Jeśli dołączymy do bieżącego psychopatyczne rutyn i uznanie o indywidualnej boskości, otrzymamy postać tyleż wszechstronną, co przerysowaną i oryginalną. To tylko ów demiurg zbrodni uwidacznia się najsłabszym punktem filmowej mozaiki. Układanki mało interesującej, ale sprawnie poskładanej i relaksującej. Bo chociaż w „Około zemsty” F. Gary Gray nie wymyśla prochu, jego film jest dosyć doskonałą zabawą. Specjalnie dla tych, którzy – jak niżej podpisany – nauczyli się na kinie spod znaku Charlesa Bronsona.

Zobacz i oglądaj online prawo zemsty online

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments