70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Skazani na Shawshank cały film lektor

Szybka Chwilówka w Domu bez bik dla każdego na sm dowód osobisty bez BIK

Skazani na Shawshank cały film lektor

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które może wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po ustaleniu tego filmu wybiera się widzieć go jeszcze za każdym razem, jak tylko zdarza się okazja. Istnieją tacy, co zapewniają, że nie odda się skopiować dzieła doskonałego jakim jest powieść Stephena Kinga również do ostatniego skończyć jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że można policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank youtube

Film Franka Darabonta należy do tych działań. Reżyserowi udało się oderwać od klimatu grozy i elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu przedsięwzięcie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z treścią. Widzimy człowieka, który walczy o wolność, o zasadę i sprawiedliwość. Ta ostatnia jest tłamszona, tylko jak jednak zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film wspomina o młodym bankowcu Andym Dufresne, który traci swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy miał wszystko, o czym mógł chcieć młody mężczyzna. Proces jest szybki, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Programu w nim uważają sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje coraz popularniejszych oszustw i występków. Trzymanie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady panujące w więzieniu, oraz co najważniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy przyjaźni się z czarnym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank zamyka się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co było nieprzewidywalne, oraz co wyraża swoje piętno na bohaterach zaś w niesamowici sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która doświadczyłam w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która zaprowadza sposób w świecie zdeprawowanym i zniszczonym.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim trwanie pozostaje jeszcze, jak inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu życia za kratami. Dopasowuje się z tym poziomem rzeczy, jednak nie daje się zniszczyć. Na końcu filmu jego pokora została wynagrodzona. Film ma monologi głównych bohaterów, które nie opisują tego co przechodzimy na ekranie, ale jakby są swoim życiem oraz dają wpisać w natury bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments