70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Wędkarski Gryfice

Szybka Chwilówka w Domu bez bik dla każdego na sm dowód osobisty bez BIK

Wędkarski Gryfice

Wędkarstwo podlodowe

Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda kiedy i okres roku nie jest barierą do wykonywania swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością poluje na zamarznięcie akwenów wodnych, żeby mogli zdobyć na lód i realizowanie swojego pragnienia.

Wędkarski Chojna

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz popularniejsze. Jeżeli chcemy dołączyć do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim designem i parametrami od tych, wprowadzanych w stopniu letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie istnieć zdecydowanie krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy chcieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Żyłki do wędkowania podlodowego, podawane w transakcji są przede każdym mniejsze od zwykłych. Dotyczy zatem z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej promieniowania na odległość, jak dzieje się ostatnie latem. Wymaga istnieć jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb grających w zbiorniku. Drogim istnieje więcej jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest branie zimą żyłek kolorowych – zaczynane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do codziennego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Chojna

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające energia i holowanie ryby. Zimowe błystki wyróżniają się przede każdym wysokimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki bywają także nacinane tak, by w sezonie ruchu jak daleko odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki pokrywa się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, używane w przypadku stosowana metody spławikowej. Zimą zaczynane są zarówno przynęty kiedy i zanęty o ostrym, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest daleko większa niż w stopniu letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze może trwać się naszym kolejnym hobby na mroźne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Chojna

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments