70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Węgry wychodzą z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

Szybka Chwilówka w Domu bez bik dla każdego na sm dowód osobisty bez BIK

Węgry wychodzą z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

Węgry {wychodzą|wynikają|pochodzą|idą} z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

Duński Saxo Bank jak co roku stracił swoich 10 szokujących prognoz na najbliższy rok. Tym razem eksperci instytucji przewidują m.in., że Węgry wyjdą z Grup Europejskiej, Donald Trump przegra wraz z Republikanami wybory prezydenckie w USA, a Rosja stanie się… zdobytym w sprawie młodej i czarnej energii.

Węgry wychodzą z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

 

Szokujące prognozy Saxo Banku to zdarzenia, jakie potrafiły wstrząsnąć światem
Bank co roku ostrzega przed chwila prawdopodobnymi, ale niedocenianymi zdarzeniami
2020 r. według Saxo będzie trwał pod znakiem „gruntownej zmiany status quo”
Tradycją obecnie są „szokujące prognozy” ekspertów z Saxo Banku – duńskiego banku inwestycyjnego. Jak mówią autorzy raportu, stanowi ostatnie „szereg mało prawdopodobnych, a często niedocenianych zdarzeń, których materializacja mogłaby wstrząsnąć rynkami walutowymi”.

Saxo podkreśla przy tym, że nie są więc jego dostępne prognozy rynkowe – prawdopodobieństwo ich wyjścia wynosi 1 proc. Zarazem bank przypomina, że wydarzenia o najsilniejszym zysku – szokujące dla świata – wtedy te kilka spodziewane. Jak wyjaśnił Steen Jakobsen, główny ekonomista Saxo:

Uważamy, że w 2020 roku niemal pod jakimś względem tematem ważnym będzie poważna zmiana status quo. Rok bieżący że istnieć jak wielkie wahadło, wychylające się w punkcie przeciwieństw dotyczących polityki w znaczeniu ogólnym, polityki pieniężnej i fiskalnej, a też – co równie ważne – ochrony środowiska. W kontekście szeroko rozumianej polityki świadczyło to szybką porażkę populizmu, zastąpionego zamiłowaniem do „zdrowia” zamiast do podziału społeczeństwa. W odniesieniu do kształtowania polityki potrafiło zatem nazywać, że banki centralne zejdą na dalszy plan, i że nawet nieco znormalizują stopy procentowe, podczas gdy rządy przejmą ich wartość w obrębie wydatków powiązanych z infrastrukturą i metodą klimatyczną.

Oto 10 najbardziej szokujących prognoz Saxo Banku na 2020 r.:

1. Rosja głównym zdobytym w sprawie młodej i czarnej siły
W 2020 r. OPEC i Rosja, wyczuwając spowolnienie produkcji ropy z łupków w Stanach Połączonych w kontrakcie z brakiem zwrotu z lokacie w tym regionie, skorzystają z możliwości i zapowiedzą istotne dodatkowe cięcia produkcji ropy w bezpośrednich krajach. Zbiegnie się zatem w ciągu z inną rundą IPO Aramco, zapewniając pożądany poziom wyceny przez inwestorów spoza Arabii Saudyjskiej. Będzie ostatnie zaczęciem dla rynku, a walka o pokrycie krótkich popularności i szukanie funduszy hedgingowych do pokrycia niezabezpieczonej ekspozycji na wyższe wartości spowodują, że cena ropy Brent powróci do stanu 90 dolarów za baryłkę. W Rosji okaże się to cennym zwycięstwem nie ale dla Rosnieftu, ale i dla finansów publicznych, w których próg rentowności budżetu na 2019 r. opierał się na wartości ropy Urals 49 dol. za baryłkę. Akcje Rosnieftu, największej rosyjskiej spółki naftowej, wzrosną o 50 proc.

Także w 2020 r. sektor ekologicznej – zielonej – energii ucierpi na koniec za dużego szumu medialnego i złych zwrotów z lokacie. Choć w granicę kolejnych zobowiązań w obrębie polityki klimatycznej podejmowanych przez kraje rozwinięte polityka długoterminowa skoncentruje się na samochodach elektrycznych i rozwiązaniach minimalizujących emisję zanieczyszczeń w samochodach. Rosja odniesie korzyści na obydwu frontach: po ważne jako najistotniejszy na świecie dostawca dawanego w pojazdach palladu, a w 2019 r. odnotowującego drinki z najzdrowszych wyników na rynkach surowców. W 2020 r., gdy demokraci przejmą Biały Budynek a wraz z Indiami zaostrzą normy emisji, nastąpi dalszy rozwój wartości tego metalu.

Po drugie, Rosja wykorzysta na odstąpieniu od kobaltu i zwiększeniu wykorzystywania niklu na zbycie akumulatorów pojazdów elektrycznych. W 2020 r. popyt na nikiel gwałtownie wzrośnie. Rządy krajów rozwiniętych zapewnią dopłaty do sprzedaży pojazdów elektrycznych, i najwięksi niemieccy producenci samochodów rozpoczną w sum rozwijać produkcję, by zapewnić długoterminowe dostawy akumulatorów. Podczas gdy Indonezja zdecydowała się na granica eksportu rudy niklu od stycznia 2020 r., aby wesprzeć krajowe huty, rosyjski koncern MMC Norilsk Nickel nabierze wiatru w żagle w sukcesie zwiększonego popytu i doskonalszych wartości i również jak w wypadku Rosnieftu ceny jego pracy wzrosną o 50 proc.

2. Nieoczekiwana stagflacja będzie promować wartość kosztem wzrostu
Pisany na giełdzie fundusz iShares MSCCI World Value Factor pozostawi FANGS (Facebook, Amazon, Netflix, Google) wysoko w końcu, generując wyniki lepsze o 25 proc. Świat zatoczy pełny krąg z czasu zakończenia organizmu z Bretton Woods, kiedy odszedł od dolara opartego na złocie do organizmu czysto fiducjarnego dolara, w ramach jakiego nie lecz w Stanach Zjednoczonych, ale również na wszystkim świecie przedstawiono na plac biliony USD w istocie kredytów. Każdy cykl kredytowy wymaga coraz mniejszych stóp procentowych i jeszcze popularniejszych wpływów, aby uniknąć całkowitej blokadzie gospodarki Stanów Zjednoczonych i międzynarodowego systemu finansowego.

Z koncentracje na fakt, iż stopy procentowe odnalazłyśmy się w niskich rejonach skali, a deficyty w Stanach Związanych są szerokie i jeszcze rosną, nadchodząca recesja zmusi Fed do zwiększenia bilansu w sposób przekraczający wszelkie wyobrażenia, aby sfinansować nowe, szeroko zakrojone wydatki fiskalne Trumpa mające wzmocnić infrastrukturę w perspektyw na jego reelekcję. Wydarzy się jednak coś ciekawego: płace i wartości zaczną szybko występować w granicę, jak napędy będą dojeżdżać do gospodarki, jak na ironię z początku niewystarczających programów i wykwalifikowanej siły roboczej w rezultacie wcześniejszego braku inwestycji. Rosnąca inflacja i rentowności podwyższą z serii koszt kapitału, eliminując z sektorze spółki-zombie, ponieważ słabsi dłużnicy będą walczyć o finansowanie. W otoczeniu ogólnym nastąpi znaczna dewaluacja USD, ponieważ rynek uzna, że Fed będzie wyłącznie przyspieszać ekspansję bilansu, utrzymując jednocześnie bardzo niską stopę referencyjną.

3. Zwrot formy i podwyżki stóp EBC
Europejskie banki odwrócą kierunek swojej polityki, jeśli w 2020 r. indeks EuroStoxx wzrośnie o 30 proc. Pomimo niedawnego wprowadzenia systemu planu na pokłady (tiering), który przydałby się do minimalizacji negatywnych konsekwencji ujemnych stóp procentowych, banki wciąż będą zmagać się z poważnym kryzysem. Będą potrzebowały się zmierzyć z trudnym otoczeniem gospodarczym i fizycznym, określającym się strukturalnie bardzo niskimi stopami procentowymi, zaostrzeniem regulacji w ramach pakietu Bazylea IV – co dodatkowo bardziej obniży stopę zwrotu z pieniądza własnego banków – oraz walką ze części przedsiębiorstw z sektora fintech.

Sprawy przyjmą bezprecedensowy ruch natomiast na wstępu stycznia 2020 r. nowa prezes EBC Christine Lagarde – wcześniej charakteryzująca się za ujemnymi stopami procentowymi – dokona wolty i oświadczy, że polityka pieniężna przekroczyła przewidziane granice. Prezes podkreśli, że utrzymywanie ujemnych stóp depozytowych przez dłuższy czas może bardzo zaszkodzić kondycji europejskiego sektora bankowego. Aby zmusić rządy państw strefy euro, w szczególności Niemiec, do podjęcia działań i wykorzystania polityki fiskalnej do pobudzenia gospodarki, 23 stycznia 2020 r. EBC odwróci swoją politykę fizyczną i zwiększy stopy procentowe. Po pierwszej podwyżce w małym czasie nastąpi kolejna, która już doprowadzi stopę referencyjną do zera, i do końca roku nawet nieco powyżej.

4. Rynek energii się nie zazieleni
Relacja notowanego na giełdzie funduszu energii z paliw kopalnych VDE do funduszu energii odnawialnej ICLN wzrośnie z 7 do 12. Przemysł naftowy i gazowy wyszedł z kryzysu finansowego po 2009 r., odzyskując około 131 proc. strat odnotowanych po 2008 r. do minimum w czerwcu 2014 r., kiedy to Chiny wyciągnęły światową gospodarkę z historycznej recesji kredytowej. Od tego momentu na rynek ten działały negatywnie dwie duże siły. Ważną spośród nich stanowił wzrost produkcji gazu z łupków w Stanach Zjednoczonych i silne rozwoje w globalizacji łańcuchów dostaw gazu ziemnego za pośrednictwem LNG. Wtedy była znaczenie istna amerykańska rewolucja w zakresie produkcji ropy z łupków, w sukcesie której Stany Zjednoczone broniły się największym producentem ropy naftowej i ciekłych przetworów naftowych na świecie.

Drugą wartością był będący kapitał delikatny i społeczny stojący za grą ze zmianami klimatycznymi, powodujący znaczny wzrost popytu na moc odnawialną. W skutku niższych cen i pomijania przez inwestorów sektora „czarnej” energii wycena akcji spółek z dziedziny paliw kopalnych wykazała dyskonto w wysokości 23 proc. względem przedsiębiorstw z sektora czystej energii. W 2020 r. nastąpi zmiana prognoz inwestycyjnych, ponieważ OPEC jeszcze dłużej ograniczać będzie przeznaczenie, produkcja nierentownych amerykańskich koncernów łupkowych zahamuje, a zbyt w Azji ponownie wzrośnie. Przemysł naftowy i gazowy w 2020 r. nieoczekiwanie okaże się wygrany – natomiast będzie ostatnie równocześnie sygnał alarmowy dla sektora czystej energii.

5. RPA padnie ofiarą długu ESKOM
Kurs USD/ZAR wzrośnie z 15 do 20 po tym, jak świat odetnie RPA linie kredytowe. Bardzo niską wiadomością była reklama rządu Republiki Południowej Afryki pod kraj bieżącego roku, że w kontrakcie z dalszymi próbami ratowania zmagającej się z faktami spółki energetycznej ESKOM i utrzymania dostaw trendu w wszelkim kraju przyszłoroczny budżet wzrośnie do najwyższego szczebla z ponad dekady (6,5 proc. PKB), co ma zdecydowane pogorszenie po tym, jak rodzaj zdołał ustabilizować finanse na niemal stałym poziomie -4 proc. PKB w procesu ostatnich kilku lat. Co gorsza, Bank Światowy szacuje, że zadłużenie zagraniczne RPA wzrosło w owym czasie ponad dwukrotnie, osiągając poziom ponad 50 proc. PKB. Fiasko ESKOM może istnieć ostatnią kroplą, która przeleje czarę dla wierzycieli: mogą oni wydać chęć dalszego finansowania kraju, który z kilkudziesięciu lat nie istnieje w stopniu dostosować swoich finansów ani zarządzania. W 2020 r. RPA pociągnie za sobą również również wyjątkowe gospodarki wschodzące o małej wiarygodności, przy czym wyniki gospodarek wschodzących będą wysoce zróżnicowane z lat. RPA chodzi w punkcie bankructwa.

Zobacz też: W 2020 r. będzie drożej. Ceny prądu uderzą we każdych

6. Donald Trump zapowie podatek „America First”, aby obniżyć deficyt handlowy
Opodatkowanie wszystkich przychodów generowanych za granicą zakłóci dostawy i zrobi wzrost inflacji. Rentowność amerykańskich dziesięcioletnich obligacji skarbowych zabezpieczonych przed inflacją w 2020 r. wyniesie 6 proc. dzięki wzrostowi zainteresowania inwestorów w granicę wzrostu wskaźnika CPI. 2020 r. zacznie się relatywną stabilizacją polityki handlowej po tym, jak administracja Trumpa i Chiny dotrą do zrozumienia w sytuacji co kilka tymczasowego zawieszenia stoi w kontekście taryf celnych, polityki monetarnej i kupna produktów rolnych.

Ale teraz na wstępu 2020 r. gospodarka amerykańska zacznie się dusić: deficyty w handlu z Chinami nie ulegną istotnej poprawie, a jednocześnie nie będzie dodatkowy realistyczny wzrost zakupów produktów rolnych przez Chiny. Ze względu na pytania opinii publicznej prognozujące spektakularną porażkę w wyborach prezydenckich w 2020 r. Trump zacznie wykazywać nerwowość, a jego rada w ramach tej deski ratunku spróbuje nowego podejścia, aby odzyskać opiekę nad protekcjonistyczną narracją: podatek „America First”. W konstrukcjach tej koncepcji amerykański podatek dobry z osób prawnych zostanie całkowicie zrekonstruowany tak, aby sprzyjać pracy w Stanach Zjednoczonych razem z deklarowanymi zasadami „prawnego i aktywnego handlu”.

Plan ten zniesie wszelkie dotychczasowe taryfy, nakładając zamiast tego zryczałtowany podatek od cenie danej w wysokości 25 proc. na wszystkie przychody brutto na zbycie amerykańskim generowane z pracy zagranicznej. Spowoduje to świetne protesty ze części partnerów handlowych, bo będą zatem w postaci stare taryfy w nowym wydaniu, jednak administracja odpowie, że firmy inne mogą przekazać swoją produkcję do Twórz Połączonych w charakteru uniknięcia podatku.

7. W Szwecji zapanuje kryzys
W Szwecji nastąpi szeroko zakrojona i praktyczna zmiana stanowiska w granicę działań na sprawa lepszej integracji imigrantów i przeciążonych usług socjalnych, dostarczając do zastosowania istotnego bodźca finansowego i otwartego umocnienia SEK. Jak często miało wówczas znaczenie w wypadku szwedzkiej polityki, też jak na wstępu lat 90., kiedy to Szwedzi posunęli się za daleko w progresywnym opodatkowaniu, dostarczając do załamania gospodarki, obecnie spowodowali, że poprawność polityczna w odniesieniu do imigracji przybyła do punktu, w którym społeczeństwo stawało się politycznie niepoprawne.

Rząd ignoruje mocną plus jeszcze rosnącą liczbę ludzi, którzy kwestionują tę metodę, tym jedynym wykluczając ich z pełnej debaty. Mimo że demokracja parlamentarna powinna zapewniać głos w debacie wszystkim grupom istotnej ról, główne partie polityczne podjęły nietypową wspólną decyzję o zignorowaniu przeciwników imigracji, których liczba przekroczyła już 25 proc. ogółu szwedzkich wyborców. Zarówno uzasadnienie polityków, kiedy zaś ich myśli były odpowiednie: otwartość i równość dla każdych oraz zabezpieczenie szwedzkiego otwartego modelu gospodarczego.

Ale każde zbyt dużo posunięte działanie może przytłaczać, i całe modele pragną być modyfikowalne w wypadku zmiany okoliczności, żeby mogły bardzo funkcjonować. Inne kraje skandynawskie będą prowadzić o „warunkach prowadzących w Szwecji” jako o zagrożeniu, a nie jako o modelu najlepszych praktyk. Szwecja odnajdzie się w recesji, i ze względu na prosty status małej, otwartej gospodarki, będzie niezwykle podatna na wszystkie spowolnienie. To doświadczenie kryzysu, zarówno społecznego, kiedy i finansowego, zapewni mandat do zmian.

8. Demokraci wygrają wybory w 2020 r. dzięki głosom kobiet i milenialsów
Wybory w Stanach Połączonych w 2020 r. zapewnią demokratom opiekę nad Białym Domem i obiema izbami Kongresu. Akcje dużych firm z sektora opieki zdrowotnej i branży farmaceutycznej spadną o 50 proc. Sondaże na 2020 r. nie wyglądają obiecująco dla Trumpa, też jak elektorat. Marginalny wyborca Trumpa w 2016 i 2020 r. jest zużyty i biały, czyli należy do szkoły demograficznej, która zanika w grupach względnych, ponieważ najliczebniejszym pokoleniem Amerykanów są obecnie milenialsi, a to role w wieku 20-40 lat, jakie są znacznie bardziej liberalne.

Milenialsi, a nawet najstarsi przedstawiciele „pokolenia Z” w Stanach Zjednoczonych, w jeszcze szybszym stopniu motywowani są niesprawiedliwością i nierównością napędzaną przez manipulowanie rynkiem aktywów przez bank centralny, a też obawami przed zmianami klimatycznymi, w kontekście których prezydent Trump duzi funkcję piorunochronu buntu jako kobieta zaprzeczająca zmianom klimatycznym. Wyborcy lewicowi zapisują się wyłącznie niechęcią do Trumpa, czemu wyraz dają zarówno osoby z bogatszych przedmieść, kiedy i milenialsi. Demokraci zdobędą zatem przewagę ponad 20 mln głosów, zwiększą opiekę nad Izbą Reprezentantów, a nawet do określonego stopnia przejmą siłę w Senacie. Powszechna opieka zdrowotna i rozmowy w istocie cen leków znacznie ograniczą rentowność całego sektora.

9. Węgry pochodzą z UE
Węgry od momentu przystąpienia do UE w 2004 r. odnosiły imponujące sukcesy gospodarcze. Jednak piętnastoletnie małżeństwo powtarza się stanowić w tarapatach po tym, jak UE wszczęła procedurę założoną w art. 7, wybierając się na podawane przez Węgry – a w naturze premiera Orbána – coraz surowsze ograniczenia dotyczące wolnych mediów, sędziów, pracowników naukowych, mniejszości i braci działających na kwestię praw człowieka. Władze Węgier odpowiadają, że teren ten po prostu się zabezpiecza, chroniąc naszą sztukę przed masową imigracją.

To trudne do mieszkania status quo, a obie cechy będą były trudności z wejściem do zrozumienia w 2020 r., kiedy procedura przewidziana w art. 7 będzie powoli procedowana w organizmie UE. Premier Orbán otwarcie mówi wręcz, że Węgry są związane „braterstwem krwi” z renegatem – Turcją, w przeciwieństwie do reszty Europy, co ma poważną zmianę retoryki, która zbiega się w ciągu z transferami z UE, ale zaniknie w procesu najbliższych dwóch lat. Węgierska waluta, forint (HUF) podzieje na cenie, a koszt w parze EUR/HUF wyniesie 375, ponieważ rynki będą się obawiały wycofania lub odwrócenia przepływów kapitałowych, gdy przedsiębiorstwa z UE będą ponownie dochodzić swoje inwestycje na Węgrzech.

10. Azja uruchomi nową walutę rezerwową, aby uwolnić się od dolara
Azjatycka, wspierana przez Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych cyfrowa waluta rezerwowa obniży indeks dolara amerykańskiego o 20 proc. i zrobi spadek cenie dolara o 30 proc. w sądu do dobra. Aby stawić czoła powiększającej się rywalizacji handlowej i słabościom powiązanym z żyjącymi zagrożeniami ze części Stanów Połączonych w odniesieniu do dolara amerykańskiego i ochron nad finansami światowymi, Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych utworzy nowe aktywo rezerwowe, azjatyckie prawo ciągnienia, czyli ADR, przy czym 1 ADR postrzegać będzie 2 dolarom amerykańskim, co spowoduje z ADR największą wartość finansową na świecie. Projektem tego posunięcia jest dedolaryzacja handlu regionalnego.

Lokalne gospodarki zawrą wielostronne porozumienie w istocie prowadzenia całego handlu w tym terenie tylko w ADR, przy czym najważniejsi eksporterzy ropy naftowej – Rosja i światy OPEC – chętnie podpiszą taką umowę ze względu na żyjące uzależnienie z rynku azjatyckiego. Redenominacja ważnej ilości światowego handlu i odizolowanie jej z dolara amerykańskiego spowoduje, że Stany Połączone będą odnotowywać coraz mniejszy napływ leków na tworzenie swojego podwójnego deficytu. W procesu zaledwie kilku miesięcy USD podzieje na cenie 20 proc. w sądu do ADR i 30 proc. w sądu do dobra, przez co cena złota spot w 2020 r. znacznie przekroczy 2 000 dol. za uncję.

 

Zobacz również pożyczki na 500 plus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments